Kotły 5 klasy i Ecodesign

Nowoczesne i bardzo ekonomiczne kotły CO na pellet marki PIDLIS z dolnośląskiego to wysokiej klasy rozwiązania grzewcze wykorzystujące ekologiczne paliwa stałe. Piece 5 klasy, które można również zasilać eko groszkiem, są dostępne w szerokiej palecie mocy od 10 do 35 kW.

Wyposażyliśmy je w nowoczesne oprzyrządowanie i wygodne sterowanie, a także automatyczne, inteligentne układy regulujące temperaturę. Pozwalają one na utrzymanie doskonałego komfortu termicznego w ogrzewanych pomieszczeniach, a jednocześnie optymalizują wykorzystanie opału.

Jak działają wydajne i ekologiczne kotły CO na pellet marki PIDLIS?

Oferowane przez PIDLIS kotły CO na pellet to wydajne i ekologiczne rozwiązania, których podstawowy element stanowi palnik inicjujący proces spalania i wytwarzania energii cieplnej. Jest on umieszczony w specjalnie skonstruowanym korpusie i posiada mechanizm automatycznego rozpalania komory, który realizuje grzałka elektryczna. Ingerencja użytkownika ogranicza się jedynie do ustawienia oczekiwanej temperatury oraz okresowego uzupełniania paliwa w zasobniku. Jest ono następnie dozowane przy pomocy zautomatyzowanego podajnika.

Wysokiej klasy kotły CO na pellet, których jesteśmy producentem na terenie województwa dolnośląskiego, mają specjalne czujniki, które pozwalają na ciągłą kontrolę wszystkich parametrów spalania paliwa. Jednocześnie zostały wyposażone w mechanizmy zapobiegające przegrzaniu i uszkodzeniu pieca. Warto również wspomnieć o funkcjonalnych rozwiązań pozwalających na automatyczne oczyszczenie palnika oraz komory spalania po wyłączeniu urządzenia, bez konieczności fizycznej ingerencji użytkownika.

Tworząc profesjonalne rozwiązania grzewcze wykorzystujemy wysokiej klasy oprzyrządowanie do kotłów CO na pellet marki Domer. Firma jest producentem nowoczesnych regulatorów prądu, podajników paliwa stałego, a także wydajnych dmuchaw wentylacyjnych.

Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologicznie komponentów do budowy pieców centralnego ogrzewania nasze wyroby charakteryzują się ekonomiczną i bezawaryjną pracą. Pozwalają na obniżenie kosztów zużycia energii w sezonie jesienno-zimowym.

Zalety kotłów CO od producenta z województwa dolnośląskiego

Produkowane przez naszą firmę kotły CO na pellet marki PIDLIS to niezawodne konstrukcje pozwalające na wydajne zasilanie systemów centralnego ogrzewania w domach i obiektach użyteczności publicznej. Wśród ich zalet warto wymienić:

  • minimalizację emisji szkodliwych substancji lotnych i pyłów zawieszonych do atmosfery,
  • możliwość korzystania z tanich, a zarazem odnawialnych źródeł energii,
  • wysoką bezawaryjność i bezobsługową pracę, bez konieczności przeprowadzania częstych procedur konserwacyjnych,
  • bezpieczeństwo potwierdzone normą PN-EN 303-5:2012,
  • zdalna kontrola parametrów pracy urządzenia przy pomocy aplikacji na smartfona,
  • nowoczesny regulator temperatury, pozwalający na jej zróżnicowanie w zależności od pory dnia czy panujących warunków atmosferycznych (współpraca z czujnikiem pogodowym),
  • możliwość sterowania i integracji z systemami inteligentnego budynku.


Decydując się na zakup urządzenia, warto rozważyć, jaką powierzchnię użytkową będziemy chcieli ogrzewać. Jednocześnie należy uwzględnić aktualne parametry energetyczne i termoizolację budynku. Jeżeli zatem szukasz profesjonalnych rozwiązań grzewczych, to skorzystaj z naszej oferty kotłów CO na pellet marki PIDLIS od doświadczonego producenta z województwa dolnośląskiego!

Kocioł na ekogroszek

eko design
kocioł na ekogroszek

Kocioł z podajnikiem ślimakowym na eko-groszek 5 KL typu KSW jest jednym z naszych pierwszych produktów, który dzięki kilku unowocześnieniom mimo upływu czasu cieszy się ciągłym zainteresowaniem naszych klientów. Kocioł wyposażony jest w palenisko automatyczne w którym można spalać tylko węgiel eko-groszek do 4cm.

Kocioł charakteryzuje się wysoką sprawnością energetyczną. Kocioł wyposażony jest w najnowszej generacji sterownik TITANIC 3, który obsługuje 4 pompy: CO, CWU, podłogową, cyrkulacyjną oraz jeden siłownik zaworu oraz wentylator nadmuchowy. Opcjonalnie jest możliwe podpięcie pod sterownik regulatora pokojowego.

Kocioł na pellet

eko design

W naszej ofercie znajdziecie Państwo również Kotły na pellet 5 KL oraz EKODESING. Wyposażone są one w NAJLEPSZY palniki peletowy na rynku – firmy DOMER.

Układ jest całkowicie automatyczny: sam się rozpala, czyści i wygasza. Kotły na pellet są ekologiczne. Emisja dwutlenku węgla jest śladowa a popiół biodegradowalny.